Weather for Perth

Staff

Staff

Learning Areas

English  

Juliette Page (HoLA)

Angela Ginks

Jenny Fairbairn

Paul Kain

Jodie Lynch

Angie Teasdale

Crystal Thomas

Mathematics  

Ray Scata (HoLA)

Jan Archer

Jenny Bell

Chris Brown

Lee Chandler

John Combs

Judith Mackinnon

Brad Robinson

Monique Ryan

 

Languages   Rose-Marie Famiano(TIC)Koren Bryan
Health & Physical Education  

Nick Neates (HoLA)John Armstrong

Michael Oliver

Greg Taylor

Rebecca Thompson – Bowness

Kelsie White

     
     
Society & Environment  

Andrew Armitage (HoLA)Melinda Davies

Sean Ellery

Lillian Marchello

Erin Smith

Science

     

 

 

 

 

Science Lab Technicians

Craig Bowden (HoLA)Marina BowdenTrevor Coultas

Aaron Crawford

Miira Gallegos

Rachel Richards

Lance Woolf

Jenny Neumann

Lee Caldwell

Technology & Enterprise Computing & Business Education

Colin Contos (HoLA) Amanda Biddlestone

Dean Parton

  Design & Technology Ray Stevens (TIC) Damien UrenBrian Hamersley
  Home Economics

Danni Hocken (TIC)Jessica Cubbage

Christine Evans

  Home Economics Assistants Judy CriddleDebbie Nordhoff
The Arts Visual Arts

Boby Markovic (HoLA)

Cassandra Pryce

Linda Valdrighi

  Photography Brian Hamersley / Linda Valdrighi
  Theatre Arts Matthew Randall
  Music Breen Christie
  Dance Lauren NisbettEmma Dolley

 

Administration & Support

PRINCIPAL John Stone
DEPUTY PRINCIPAL Leo Surjan
DEPUTY PRINCIPAL TEACHING & LEARNING Kim Lloyd
DEPUTY PRINCIPAL STUDENT SERVICES Carol Doohan
MANAGER BUSINESS Lyn Harris
Accounts Payable / Purchase Officer Jan Roberts
Student Accounts/Excursions Jan Dibello
Relief Coordinator Lisa Snell
Reception Donna Mitchell
Uniform Shop Coordinator Jan Roberts
   
TEACHING AND LEARNING  
Administration Jill Hocking
Enrolment Officer Peta Rumble (Tues-Fri)
Vet Administration Nanette Burke (Mon)
Senior School Manager Bruno Pileggi
Vet Coordinator Max Borsei
   
STUDENT SERVICES  
Senior School Year Coordinator Amanda Joiner
Lower School Manager Michael Oliver
Administration

Isobel Chance (Mon -Thur)

Jenny Dunkley (Mon/Tues/Fri)

Julie Welch (Wed/Thurs/Fri)

Nurse Jill Higgins
Psychologist Tenille Wright
Chaplain Grant Collins
Education Assistants

Dee Bretnall (SEP)

Vicki Bunting

Janine Fisher

Ruth Carter

Teena Fraser

Jane Gray

Katharine Harrington (Publicity)

Sarah Marelich

   
SCHOOL ENGAGEMENT

Michael Fusco

Ally Goodhew

   
ICT COORDINATOR Colin Contos
IT SUPPORT Tomas Schubert

Services

CANTEEN SUPERVISOR Karen/Sue
GARDENERCLEANER IN CHARGE Kerry Hughes
Cleaners

William Cassidy

Kylie Di-Renzo

John Hunter

Feliza Jenkins

Ethel Macale

Hamidah Mian

Omar Mian

Shirley Smolinski

Staff List 2013